More Website Templates @ TemplateMonster.com - January21, 2013!
Rozwody
Alimenty

Sprawy rozwodowe oraz alimenty

Konsekwencje rozpadu małżeństwa

Nie ulega wątpliwości, że rozwód to bardzo traumatyczne przeżycie zarówno dla małżonków, jak i dla pozostałych członków rodziny. Warto więc zadbać o sprawne oraz w pełni profesjonalne załagodzenie i przyspieszenie procesu oraz zatrudnienie dobrego adwokata, który pomoże wypracować korzystne rozwiązanie sytuacji. Niezwykle istotna jest postawa małżonków. Jeśli będą oni w stanie osiągnąć kompromis w najważniejszych kwestiach, możliwe jest przygotowanie pozwu i wszystkich dokumentów, w taki sposób, aby uzyskać wyrok już na pierwszej rozprawie – nawet w przypadku kiedy małżonkowie mają wspólne małoletnie dzieci.

Oferta kancelarii adwokackiej w Krakowie

Naszą specjalnością są porady prawne oraz udział w sprawach o:

  • rozwód,
  • separację,
  • alimenty,
  • podział majątku wspólnego w momencie kiedy małżeństwo ustaje.

Obsługujemy klientów z Polski, jak również tych mieszkających poza granicami naszego kraju. Zajmujemy się także przypadkami, w których jeden z małżonków jest cudzoziemcem.

Z orzekaniem o winie czy bez?

Podczas rozprawy sąd może orzec, że jeden z małżonków lub oboje są winni rozpadowi współżycia małżeńskiego lub może nie orzekać o winie:

  • jeżeli uda się osiągnąć zgodę obojga małżonków na rozwód bez orzekania o winie którejś ze stron, jak również porozumienie odnośnie wykonywania władzy rodzicielskiej
  • jeśli mamy do czynienia z żądaniem orzeczenia o winie, w tym przypadku małżonek winny rozpadowi związku nie może się ubiegać o alimenty od drugiej strony, natomiast małżonek niewinny może zażądać alimentów (pod warunkiem, że w wyniku rozpadu małżeństwa jego sytuacja materialna uległa znacznemu pogorszeniu).

Rozwód czy separacja?

Warto pamiętać, iż jedną z podstawowych i uwzględnianych w roku postępowania sądowego przesłanek, pozwalających na orzeczenie rozwodu, jest całkowity i trwały rozpad pożycia małżeńskiego. Musi on dotyczyć tak rozpadu więzi psychicznych, fizycznych, jak i majątkowych. Istotna jest także jego trwałość, rozumiana, zgodnie z obowiązującą literą prawa, jako proces nieodwracalny.

Należy również pamiętać, iż obecność na rozprawie pełnomocnika w osobie adwokata pozwoli Państwu uniknąć wielu nieprzewidzianych sytuacji, wynikających m.in. z roszczeń przeciwnej strony.